Prodloužená schůzka 7.10. 2016

Každému z nás nám v týdnu přišel e-mail JEN PRO TEBE.Každý při schůzce přečetl jeden příběh který v sobě skrýval jeden nebo více bodů skautského zákona.Já osobně jsem se celkem bál co o svém příběhu budu říkat,ale čím víc členů již bylo tím to ze mne spadlo.Nejvíce jsem se bál toho že takovíto text budu mít sám. Místa která jsme vybírali opravdu odpovídala vážnosti a hloubce textů.Jak jsme tam tak... (celý článek)

prodloužená schuzka s obnovou slibu

Schůzka začala netradičně nedaleko Taucháku. Na schůzce byli: Fretka, Míša, Buvol, Jitřenka, Večernice, Žirafka, Veverka, Jeník, Šíma. Po pár úvodních informacích jsme se do toho dali. Schůzka byla tematická. Tématem bylo přemýšlení nad skautskými zákony. Výklad byl formou příběhů. Každý dostal mailem jeden jediný příběh, z něhož vždy alespoň jeden zákon vyplýval. Každý měl také svoji aktivační vě... (celý článek)

Zahajovací oheň skautského roku 23.9. 2016

V pátek se celý oddíl sešel v krojích a v oddílových tričkách před klubovnou. Všichni jsme se spojili v jeden kruh okolo ohniště. Jitřenka jako ohnivec zapálila slavností oheň. Zmrzlík začal číst text o posvátném ohni. Následoval zpěv Junácké hymny. Poté měl slovo Jeník, který seděl na březovém křesle a uvítal nové členy oddílu. Fretka s Míšou pokřtili nový špalek, který vyřezávali a spálili ten s... (celý článek)

Schůzka 11.11.2016

Na schůzce byli: Šíma, Jendouch, Fretka, Večernice, Veverka, Škubánek, Míša a Já-Buvol Schůzku jsme začali tím, že jsme se pobavili o naší celotýdenní komunikaci, bylo tam nějaké nedorozumění, tak jsme to potřebovali probrat.  Když jsme se o tom pobavili, tak jsme pak ještě lepili bodování za uplynulý týden. Potom jsme už začali barvit roubenkové značky a pájet na ně nápisy. Za to patří... (celý článek)

Informační schůzka 12.9. 2016

Účastníci: Večernice, Jitřenka, Bůvol, Fretka, Míša, Škubánek, Žirafka, Šíma, Jeník   Sešli jsme se na strážníku pod vysílačem u rozcestníku. Myslím si, že nikdo nevěděl za čím na schůzku přichází. Sešli jsme všichni až na Veverku, té bylo špatně. Večernice a Jitřenka přišly o chviličku později. Po váhání s výběrem místa jsme se přesunuli pod košatou třešeň, kde začala ta pravá zábava... (celý článek)

Akce Valdov-dřevník 5.11.2016

Na brigádě byli: Veverka,Večernice, Jitřenka, Buvol, Míša, Fretka. Přišel jsem na klubovnu a zjistil, že ostatní teprve lezou z pelechu. Uklidili jsme klubovnu a naládovali potřebné věci do automobilu. Z mě nepochopitelných důvodu se však schovávali v tee-pee Večernice s Jitřenkou. Nevím co měli za důvod ale přišlo mi to zvláštní, když za námi nahoru ani nepřišli. Pak jsme vyrazili na Horka pr... (celý článek)

Víkendová PRAVĚK Rysové 18. - 20. 11. 2016

V pátek 18.11. jsme vyrazili ze Staré Paky směr Pardubice. Na víkendovku jsme vyrazili ve složení Kuba, Fanda, Já-Buvol, Šíma a Jenda. Cesta vlakem byla dost nudná, tak jsme vytáhli knížku s hrama a začali jsme hrát hry. Potom, co jsme dohráli hry, tak jsme přestoupili na vlak do České Třebové. Odtamtud jsme pokračovali pěšky do PRAVĚKU. Ten se nám vyhýbal jak mohl, tudíž jsme dost bloudili. Zážit... (celý článek)

SOBOTNÍ ZIMNÍ VÝPRAVA RYSŮ 28.1. 2017

Sobotní zimní výpravu Rysů jsme započali u Lípy, kde jsme měli sraz v 10:00h. Poté, co jsme se všichni sešli jsme se vydali k letišti a odtamtud dál do lesa. Našli jsme si hezký plácek a začali jsme dělat hlavní věci,  jako stavění iglú, zapálení ohně a příprava oběda. Dostavěli jsme asi dvě patra iglú a Nelča s Klárkou museli jít domů, protože museli být na oběd doma. Poté co odešli, tak jsm... (celý článek)

Můj slib

Můj první slib Moc jsem se na něj těšila, akorát jsem nevěděla, co od toho mám čekat. Slyšela jsem od ostatních co to je a jak to všechno probíhá. Od rána jsme se připravovali na slib. Připravovala jsem se s Myškou. A k večeru už to všechno začalo. Nejprve jsme se všichni přemístili na místo kde budeme slibovat. A už to začalo podrobnosti Vám vyprávět nebudu ,ale bylo to super. Ten pocit byl ú... (celý článek)

Tříkrálová víkendovka

Dne 6.1.2012 jsme se sešli u školy ve Studenci. Byli tam: Buvol, Rychlík, Terka, Radim, Fretka, Miky, Kid, Martin (na obcházení Tříkrálové sbírky tam byli ještě Kočička, Matouš). Od školy jsme odjeli na Horka, tam se rozdělili do skupinek a začali chodit jako Tři králové. Já jsem šla s Kidem, Kočičkou a Matouškem. Šli jsme po celé vsi Horka. Když jsme vše obešli, jeli jsme do Jilemnice do k... (celý článek)